26 października 2014 roku

XXX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj o godzinie 1715 nabożeństwo różańcowe. Ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe we wtorek i czwartek o godzinie 1715, a w poniedziałek, środę i piątek o 1630 i 1715. Zapraszamy!

2. We wtorek – 28 października – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. W sobotę1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godzinie 700, 830, 1000, 1130 oraz wieczorem o 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 1300, gdyż o tej porze udamy się na cmentarz grzebalny, gdzie o godz. 1400 będzie sprawowana Msza św. i nabożeństwo za zmarłych, pochowanych na otwockim cmentarzu. Apel Jasnogórski, ze względu na okres jesienno – zimowy, zawieszamy w naszym kościele do miesiąca maja.

4. W I niedzielę miesiąca – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte jak w każdą niedzielę. O godzinie 1700 w kościele Nabożeństwo z procesją żałobną i modlitwą za zmarłych podanych w wypominkach.

Spotkanie Członków Żywego Różańca przenosimy z 2 na 9 listopada na godz. 1600.

Również zbiórka ofiar na dożywianie dzieci i pomoc rodzinom – działalność Parafialnej CARITAS – odbędzie się w niedzielę 9 listopada.

W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych; w tym celu należy nawiedzić pobożnie cmentarz i odmówić Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa wg intencji Ojca św. oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

5. Pamiętajmy, że najlepszą formą pomocy zmarłym jest modlitwa Kościoła. Jedną z nich – oprócz Mszy św. – są wypominki: modlitwa wspólnoty parafialnej za zmarłych poprzez wspomnienie ich imion. Na wypominki oraz na Mszę św. Listopadową – która będzie sprawowana w naszym kościele we wszystkie dni listopada o godzinie 1800 – przyjmujemy w zakrystii.

6. W poniedziałek – 3 listopada – w naszej Parafii odbędzie się Spotkanie Rodziny Radia Maryja. Początek transmisji w kościele o godzinie 1730: program słowno – muzyczny, modlitwa Anioł Pański i Msza św., a zakończenie o godzinie 2000. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika IDZIEMY!

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Mariana Piotrkowicza, Adama Grzelaka i Genowefę – Krystynę Mijakowską. Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.