Ogłoszenia duszpasterskie

 

22 listopada 2015 roku

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Jezusa Chrystusa,

Króla Wszechświata

 

1. Dzisiaj: w całym Kościele obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godzinie 1300 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu możemy uzyskać odpust zupełny.

O 1800 Msza św. listopadowa za naszych zmarłych.

Z racji Wspomnienia Św. Cecylii – Patronki Organistów, Chórzystów i Muzyków Kościelnych – serdecznie zapraszamy na 13 Przegląd Chórów Powiatu Otwockiego, w którym wystąpi również nasz Chór Parafialny „Cantores Reginae Poloniae”, w kościele Św. Wincentego a Paulo, dzisiaj o godzinie 1900.

 

2. Za tydzień – w niedzielę – rozpoczniemy Adwent: czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz powtórnego przyjścia Zbawiciela na końcu czasów. W tym okresie liturgicznym, zgodnie z tradycją, Kościół celebruje o świcie tzw. Msze św. Roratnie ku czci NMP. Podobnie jak w ubiegłym roku będą one sprawowane w naszym kościele od poniedziałku do soboty włącznie o godzinie 645. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w czwartą niedzielę adwentu – 20 grudnia.

 

3. W przyszłą – pierwszą niedzielę adwentu:

  • spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – po Mszy św. wieczornej o godzinie 1800 w sali w domu parafialnym;
  • po pierwszej Mszy św. zostaną poświęcone opłatki, które będzie można nabywać u Pań z Caritasu w kościele, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na potrzeby najuboższych naszej Parafii. Tradycyjnie już we wszystkie niedziele Adwentu, młodzież z Gimnazjum nr 4 pod opieką Pana Mariusza Konowrockiego, będzie rozprowadzać świece CARITAS – Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Uzyskane w ten sposób fundusze posłużą jako pomoc najbiedniejszym dzieciom naszej Parafii. Inną formą pomocy będzie akcja zatytułowana ADWENTOWE DRZEWKO, z którego od przyszłej niedzieli będzie można zdejmować papierowe serduszka z wypisanym numerem, wiekiem dziecka oraz zaznaczeniem: chłopiec – dziewczynka, aby następnie przygotować, przynieść i zostawić pod wspomnianym drzewkiem paczkę – świąteczny prezent dla konkretnej dziewczynki czy chłopca. Bardzo prosimy składać paczki (z przyczepionym do nich serduszkiem) do III niedzieli Adwentu – 13 grudnia – i nie wkładać do nich owoców!

 

4. Za tydzień – w poniedziałek 30 listopada – rozpoczniemy wizytę duszpasterską: kolędę. Program kolędy na pierwszy tydzień:

 

30 listopada

poniedziałek

1900

Hallera 1 i 1A

1 grudnia

wtorek

1900

Hallera 1B, 1C i 1D

2 grudnia

środa

1900

Hallera 1E i 1F

3 grudnia

czwartek

1900

Hallera  1G, 5C i 9

4 grudnia

piątek

1900

Hallera 7, 7A i 7B

5 grudnia

sobota

1000

Hallera 7C, Fieldorfa 4, Generalska 7, 9 i 11

 

 

Cały program kolędy na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii: www.parafiaotwock.pl.

W przypadku dostrzeżenia pomyłek (nieuwzględniona ulica lub blok) BARDZO PROSIMY o powiadomienie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika IDZIEMY!

 

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Ziemichoda i Genowefę Jędrzejczak. Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.