17 maja 2015 roku

7 NIEDZIELA WIELKANOCY

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dzisiaj:

• w naszym kościele o godzinie 930 uroczystość I Komunii św. Prośmy Boga, aby dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Chrystusa w Eucharystii, pozostały Mu wierne przez całe życie. Od jutra do piątku włącznie na Mszach św. o godzinie 1800 dzieci pierwszokomunijne będą miały swój „biały tydzień”;
  • w związku ze zbliżającą się Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Parafia zakupiła już cztery banery, jako część wystroju Ołtarzy. Po Mszach św. przed kościołem – zbiórka ofiar na kwiaty i resztę dekoracji do 4 ołtarzy na Boże Ciało;
  • o 1730 Nabożeństwo majowe z nowenną do Ducha Św.

2. Spotkanie organizacyjne dotyczące projektu i budowy II ołtarza na Boże Ciało jutro – w poniedziałek – po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym w zakrystii ministrantów.

3. Spotkanie Grupy Lectio Divina we wtorek po nabożeństwie majowym w domu parafialnym.

4. Spotkanie Grupy AA w środę o godzinie 1800 w domu parafialnym.

5. Do przyszłej niedzieli – Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – codziennie po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym odprawiamy nowennę do Ducha Św. Za tydzień kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.

Spotkanie dla uczniów z byłych klas III gimnazjalnych A, B i C – przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.

6. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów – szczególnie chłopców z klas trzecich, którzy pierwszy raz w tym miesiącu przystąpili do Komunii św. – w sobotę o godzinie 900 w domu parafialnym.

7. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godzinie 1730. Serdecznie zapraszamy!

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika IDZIEMY!

Comments are closed.