14 września 2014 roku

XXIV Niedziela Zwykła

Podwyższenie Krzyża Świętego

1. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 1130 zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne uczniów szkoły podstawowej. Zapraszamy szczególnie Dzieci klas zerowych i pierwszych.

2. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej z klas 1 – 6 do śpiewania w Scholi Dziecięcej. Próby we czwartki o godzinie 1600 oraz w soboty o 1000 w domu parafialnym.

3. W najbliższym tygodniu:

• spotkanie Panów z Totus Tuus we wtorek – 16 września – po Mszy św. wieczornej;
  •
  • w środę – 17 września – 75 rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. W tę tragiczną dla Polski rocznicę będziemy modlić się o pokój na świecie;
  •
  • w czwartek – 18 września – Święto Św. Stanisława Kostki: Patrona polskich dzieci i młodzieży;
  •
  • z racji zbliżającej się wizytacji kanonicznej, obowiązkowe (!!!) spotkanie dla wszystkich ministrantóww sobotę 20 września o godzinie 900.

4. W najbliższą niedzielę – 21 września 2014 – przybędzie do naszej parafii J. E. Ks. Bp Marek Solarczyk z wizytą kanoniczną. Na wszystkich Mszach św. wygłosi homilię i odprawi dwie Msze św. o godz. 1000 i godz. 1300. Na poszczególnych Mszach św. wszystkie grupy działające w parafii przedstawią Ks. Biskupowi sprawozdanie o swojej działalności. Wszystkich parafian zapraszamy bardzo serdecznie do uczestnictwa we Mszach św. niedzielnych, abyśmy w gronie jak najliczniejszym mogli Panu Bogu dziękować za minione ostatnie pięć lat życia parafialnego i prosić o potrzebne nam łaski do dobrego i szczęśliwego życia na następne lata.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika IDZIEMY!

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Marka Rutkowskiego i Andrzeja Filipiaka. Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.