14 grudnia 2014 roku

III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj – w III Niedzielę Adwentu:

• rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin;
  •
  • na godzinę 1600 zapraszamy do kościoła Dzieci klas III, które w przyszłym roku w maju przystąpią do I Komunii św. oraz ich Rodziców na katechezę i Mszę św.;
  •
  • jeszcze dzisiaj można kupić świece Caritas, które zapalone podczas wigilii staną się realnym symbolem naszej łączności z ubogimi, dlatego niech nie zabraknie ich w żadnym z naszych domów. Opłatki możemy nabywać u Sióstr Felicjanek w kościele oraz od wtorku do soboty w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia;
  •
  • pod chórem i przy bocznych drzwiach kościoła schola dziecięca rozprowadza dzisiaj pobłogosławione sianko na nasze wigilijne stoły. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby scholi;
  •
  • po Mszach św. możemy kupić – własnoręcznie wykonane przez młodzież – ozdoby choinkowe. Część z nich została przekazana hospicjom. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na pomoc dzieciom chorym na nowotwory oraz ubogim rodzinom naszej parafii.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian: dorosłych, młodzież i dzieci, na Roraty, sprawowane w naszym kościele od poniedziałku do soboty włącznie o godzinie 645.

3. Spotkanie Wspólnoty Totus Tuus we wtorek 16 grudnia – po Mszy św. wieczornej.

4. Wizyta duszpasterska w najbliższym tygodniu:

15 grudnia

Kraszewskiego 85 i 85 ABCDE

16 grudnia

Kraszewskiego 85 FGHIJK

17 grudnia

Kraszewskiego 85 LŁMNOPRS

18 grudnia

Chrobrego 20, 22, 22A, 22B, 22C, 24 i 24A

19 grudnia

Chrobrego 24B, 24C, 26, 26A, 26B, 26C i 26D

20 grudnia

Wczasowa 19, 21, 21ABC, 23

i 23 ABCDEFGHIJ

5. Za tydzień – w niedzielę 21 grudnia – po Mszy św. o godzinie 1130 odbędzie się krótki koncert adwentowy w wykonaniu Miejsko – Parafialnego Chóru Schola Centrum Maximilianum z Józefowa. Chór będzie śpiewał również na Mszy św. o 1130, a po koncercie będzie możliwość zakupienia płyt z kolędami w wykonaniu wspomnianego chóru.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika IDZIEMY!

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Bohdana Jabłkowskiego i Jadwigę Maciak. Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.