31 sierpnia 2014 roku

XXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj: w naszej parafii gościmy Księdza Andrzeja Gajewskiego z parafii Pawłograd na Ukrainie. Ofiarami składanymi do puszek przed kościołem udzielimy wsparcia jego wspólnocie parafialnej.

W ramach trwającego Pierwszego Festiwalu Organowego – po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert w wykonaniu Pana Dominika Kozery – Organisty naszej Parafii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

2. W najbliższym tygodniu:

• jutro 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Na Mszach św. będziemy modlić się za poległych w obronie Ojczyzny. To również pierwszy dzień nowego roku szkolnego: Msza św. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godzinie 900. Serdecznie zapraszamy!
  •
  • w I czwartek miesiąca – 4 września – o godzinie 1600 w sali w domu parafialnym pierwsza powakacyjna próba scholi dziecięcej. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci. O godzinie 1700 wystawienie Najśw. Sakramentu, modlitwa za kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz indywidualna adoracja do Mszy św. wieczornej o godzinie 1800;
  •
  • w I piątek miesiąca – 5 września – w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy z Komunią św. chorych. Spowiedź od godziny 1500 rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Koronką do Miłosierdzia Bożego i osobistą adoracją. Msze święte o godzinie 700 i 1800. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o 1700;
  •
  • w I sobotę miesiąca – 6 września – Msza św. do Niepokalanego Serca NMP, modlitwa różańcowa w ramach wielkiej nowenny fatimskiej oraz Litania do MB Loretańskiej o godz. 700, a o 2100 Apel Jasnogórski. Spotkanie wszystkich ministrantów o godzinie 900.

3. Za tydzień – w niedzielę – 7 września:

• o godzinie 1600 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie Członków Żywego Różańca;
  •
  • w naszej parafii planujemy utworzyć Krąg Domowego Kościoła. To możliwość formacji dla młodych małżonków. Mamy już trzy chętne rodziny. Zainteresowanych dołączeniem do grupy zapraszamy na informacyjne spotkanie po Mszy św. o godz. 1130 do dolnego kościoła;
  •
  • Siostry Loretanki zapraszają na doroczną uroczystość patronalną do Loretto. Mszy św. o 1200 będzie przewodniczył Abp Henryk Hoser, który poświęci i wmuruje kamień węgielny pod nową świątynię.

4. Po przerwie wakacyjnej wznawia swoją działalność Chór parafialny. Zapraszamy wszystkich dotychczasowych chórzystów, a także nowe osoby, które chciałyby zasilić szeregi parafialnego chóru i śpiewać na chwałę Boga. Próby – dla wszystkich głosów – w tym tygodniu we wtorek (2 września) i piątek (5 września) o godzinie 1900 w domu parafialnym.

5. Wszystkich śpiewających do tej pory w scholi dziecięcej – zwłaszcza tegorocznych absolwentów Szkoły Podstawowej, czyli uczniów pierwszej klasy gimnazjum – oraz starszych – zgodnie z zapowiedzią przed wakacjami – zapraszamy do tworzenia zespołu – scholi młodzieżowej. Zgłoszenia do Ks. Krzysztofa.

6. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w poniedziałek8 września – o godzinie 1900 w sali w domu parafialnym.

7. Od przyszłej soboty (tj. 13 września) Caritas Parafialny wznawia pomoc potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Na zasilenie funduszu Caritasu przeznaczone są datki z puszki św. Antoniego – umieszczonej przy wejściu do kościoła – oraz ofiary składane do puszek przed kościołem w pierwsze niedziele miesiąca.

8. W związku z planowanym w dniu 12 października w naszym kościele koncertem Jak Ci dziękować?, zapraszamy wszystkich tych, którzy potrafią grać na instrumentach klasycznych smyczkowych i dętych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 1930 w sali na plebanii.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika IDZIEMY!

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stefanię Walus i Tadeusza Książka. Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.