28 czerwca 2015 roku

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Decyzją najwyższych władz zakonnych, wraz z Siostrą Marią Fidelią z Rady Prowincjalnej Sióstr Felicjanek, przybyłą z Domu Prowincjalnego, dziękujemy za 81 lat obecności i żegnamy z naszej Wspólnoty Parafialnej Siostry Felicjanki, które ze względu na coraz mniejszą liczbę powołań, zostają zmuszone zamknąć Dom Zakonny MB Częstochowskiej przy ul. Czerskiej w Otwocku. Siostrom wyrażamy naszą wdzięczność za lata posługi w naszej Parafii i życzymy Bożego Bł., opieki NMP, w realizacji zakonnego powołania.

2.     W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. O godz. 10.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św.

3.     We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

4.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dzień modlitw za kapłanów i o nowe  powołania do służby Bożej. O godz. 17.00 wystawienie Najsw. Sakramentu i modlitwa w tych intencjach. W piątek o 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 7.00 i 18.00 Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa, od godz. 17.00 możliwość spowiedzi św. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. o Najśw. Maryi Pannie i Nabożeństwo wynagradzające. O 21.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.

5.     Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu (ok. 90 osób), prowadzona przez Księży Michalitów ze Strugi do Miejsca Piastowego, przybędzie do nas 2 lipca (czwartek) w godzinach wieczornych. Tradycyjnie ofiarujemy im nocleg. Parafian, którzy pragną przyjąć pielgrzymów, prosimy o zgłoszenie się i pozostawienie swoich adresów w zakrystii. Tych zaś, którzy wyrażą wolę przyjęcia pielgrzymów pod swój dach, prosimy o przybycie na teren przy kościele w czwartek o godz. 19.00.

6.     Dzisiaj po Mszach św. prowadzona jest zbiórka na dofinansowanie kolonii letnich w Darłowie. Z Parafii na kolonie wyjeżdża 46 dzieci, z których 14 wymaga dofinansowania. Za złożone ofiary Składamy Bóg zapłać!

7.     W okresie wakacyjnym w każdą niedzielę, w naszej świątyni będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

8.     Dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym, którzy rozpoczynają wakacje, czas urlopów, życzymy spokojnego, udanego wypoczynku. Pamiętajmy o tym, że z tego czasu skorzystamy najpełniej i najlepiej wtedy, gdy przeżyjemy go w łączności z Panem Bogiem.

9.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika „Idziemy”.

10. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej pożegnaliśmy śp. Krystynę Ambroziak, Teresę Bak, Czesława Wasążnika, Janinę Bobylak. Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.