30 sierpnia 2015 roku

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Na miejscu Ks. Mirosława Dobruka, którego pożegnaliśmy w ostatnią niedzielę czerwca, swoją posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczyna Ks. Mariusz Lech. Nowemu Wikariuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask w służbie Bogu, Kościołowi i wszystkim Parafianom. Szczęść Boże!

2. W tym tygodniu:

• we wtorek – 1 września – 76 Rocznica wybuchu II wojny światowej. Podczas Mszy św. o godz. 700 i 1800 będziemy modlić się za poległych, a także o pokój w naszej Ojczyźnie i na Świecie. W tym dniu rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Dzieci, Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców, Dziadków zapraszamy do kościoła na Msze święte: o godz. 900 – Gimnazjalistów i Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz na godz. 1600 – Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6;
  •
  • w środę – 2 września – po Mszy św. wieczornej – ok. godz. 1900 – zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, w Domu Parafialnym, katecheza dla Rodziców i Chrzestnych, których dzieci w najbliższym czasie przyjmą sakrament Chrztu św.;
  •
  • w I czwartek miesiąca – 3 września o godzinie 1700 wystawienie Najśw. Sakramentu, modlitwa za kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz indywidualna adoracja do Mszy św. wieczornej o godzinie 1800;
  •
  • w I piątek miesiąca – 4 września – w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy z Komunią św. chorych. O 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź – od 1600. Msze święte o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godzinie 700 i 1800. Dzieci i młodzież zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi i Komunii św. i zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700;
  •
  • w I sobotę miesiąca – 5 września – Msza św. do Niepokalanego Serca NMP i Litania do MB Loretańskiej o godzinie 700, a o godz. 2100 Apel Jasnogórski. Wszystkich Ministrantów – starszych i młodszych – zapraszamy na godzinę 900 na pierwsze, powakacyjne spotkanie formacyjne.

3. Po przerwie wakacyjnej wznawia swoją działalność Chór parafialny. Zapraszamy wszystkich dotychczasowych chórzystów, a także nowe osoby, które chciałyby zasilić szeregi parafialnego chóru i śpiewać na chwałę Boga na pierwszą powakacyjną próbę w piątek (4 września) na godzinę 1900 do sali Św. Cecylii w domu parafialnym.

4. Za tydzień – w niedzielę 6 września – spotkanie dla Członków Żywego Różańca o godz. 1600 w sali w domu parafialnym.

5. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w poniedziałek14 września – o 1900 w sali w domu parafialnym.

6. Siostry Szensztackie w Otwocku przy ul. Bronisława Czecha prowadzą Świetlicę Małego Dziecka dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat. Ponieważ trwają zapisy, zainteresowanych prosimy o kontakt z siostrami. Numer telefonu znajdziemy na Tablicy Ogłoszeń przed kościołem.

7. Dzisiaj w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja organizacji prorodzinnych przeciwko edukacji seksualnej, którą rząd chce wprowadzić do szkół. Chodzi m.in. o zapowiedziane przez MEN zmiany w podstawie programowej WDŻ (wychowania do życia w rodzinie) oraz wprowadzanie do szkół organizacji działających przeciwko tzw. homofobii i dyskryminacji. MEN chce forsować wbrew woli rodziców standardy WHO i postulaty środowisk homoseksualnych. Manifestację poprzedzi Msza św. w Kościele św. Anny o godzinie 1200, następnie zgromadzeni przejdą na pl. Zamkowy. Tam głos zabiorą przedstawiciele różnych organizacji prorodzinnych z całego kraju. Szczegóły na tablicy ogłoszeń oraz na stronach internetowych. Prosimy Rodziców o zainteresowanie tym problemem w trosce o dobro swoich dzieci.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika IDZIEMY!

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Kalinowskiego. Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.